fb
Rodzice bawiący się z dzieckiem na polu

Atrakcje dla dzieci w Małopolsce – fascynujące zabytki, sportowe wyzwania czy parki rozrywki?

Małopolska oferuje wiele wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych. Rodzinne przygody przeżywać można w rożnych lokalizacjach – parki rozrywki, wspólne podróżowanie i zwiedzanie zapewnią wszystkim niezapomniane przeżycia.

Fajne miejsca na weekend z dzieckiem w Małopolsce – rodzinna przygoda czeka tuż za rogiem

Małopolska obfituje w wyjątkowe miejsca, które warto poznać z dziećmi. Świetnym pomysłem jest na przykład odwiedzenie stolicy regionu – Krakowa. W mieście zobaczyć można muzeum w podziemiach Rynku Głównego, które jest znakomitym pretekstem do rozmowy o tym jak dawniej żyło się w miastach. W drugiej połowie czerwca otwiera się też Małopolski Centrum Nauki Cogiteon, w którym będzie można eksperymentować, dowiedzieć się niezwykłych ciekawostek – na przykład o kosmosie. Tego rodzaju miejsca pozwalają łączyć rozrywkę z edukacją, co pozwala poszerzyć dzieciom horyzonty. Atrakcje Krakowa dla dzieci to także liczne place zabaw czy bawialnie.
Dziecko siedzące nad Wisłą w Krakowie przy Wawelu

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Małopolsce – Energylandia: gdzie szukać niezapomnianych wrażeń?

Parki rozrywki w Polsce dla dzieci mają kilka perełek. Miejscem, do którego warto wybrać się całą rodziną jest Energylandia. To największy park rozrywki w Polsce, który oferuje aż 133 atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Energylandia znajduje się w Zatorze, zaledwie pół godziny drogi z Krakowa lub z Katowic. Żeby przez cały dzień korzystać ze wszystkich atrakcji bez limitu, wystarczy kupić jeden bilet wstępu, który pozwoli na długie godziny zabawy. Ceny biletów wahają się od 1 złotówki dla najmłodszych maluszków do lat 3 do 359 złotych za dwa dni korzystania z atrakcji przez dorosłego w sezonie wysokim. Atrakcje w parku nie tylko przysporzą odwiedzającym emocji, ale są również ucieszą oko dopracowanymi w szczegółach sceneriami. Na terenie Energylandii znajduje się kilka stref tematycznych, na przykład Bajkolandia, gdzie dzieci spotkać mogą na przykład z bohaterami z ulubionych bajek. W strefie familijnej dostępne są atrakcje dla małych i dużych, niektóre z ograniczeniami wzrostu – minimum 140 cm. Osobom, które lubią szczególnie mocne wrażenia i uderzenie adrenaliny spodoba się strefa ekstremalna. Smoczy Gród, Aqualantis, Water Park czy Sweet Valley zapewnią masę emocji.

Gdzie na weekend z dzieckiem w Małopolsce? Odkryj Zatorland, Park Mitologii i Park Owadów

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, Małopolska oferuje także parki tematyczne, które pozwalają zaciekawić małych pasjonatów ciekawostek i odkryć. Fajne miejsce na weekend z dzieckiem to Zatorland. Ponad 60 atrakcji w czterech wyjątkowych strefach – w Parku Ruchomych Dinozaurów, Parku Mitologii, Parku Owadów i Lunaparku. Ponadto, na terenie parku zorganizowano też strefy gastronomiczne, w których można odpocząć podczas korzystania z atrakcji. Przysmaki dla najmłodszych pozwolą im “naładować” akumulatory. Zatorland umiejscowiony jest między Krakowem a Katowicami. Park Mitologii jest niezwykle ciekawy – tu zabawa spotyka się z edukacją. W tej strefie poznać można najważniejsze postacie greckiej mitologii, a także poznać mityczne stworzenia pojawiające się w opowieściach. Co więcej, ucząc się, dzieci mogą skorzystać z parków linowych i zdobyć swój własny Olimp. Jeśli chodzi o nietypowe atrakcje dla dzieci, Małopolska ma wiele do zaoferowania. Niezwykłą lekcją biologii jest wizyta w Parku Owadów – owady w tej strefie są zbliżone skalą do ciała ludzkiego, co pozwala w bardzo dokładny sposób poznać ich budowę. Park Ruchomych Dinozaurów to gratka dla fanów prehistorii. Wrażenie robią naprawdę pokaźnych rozmiarów modele. Wizytę zakończyć można odwiedzeniem Lunaparku, gdzie dostępne są przejażdżki, kino 5D, symulatory. Bilet jednodniowy kosztuje 99 złotych, ale można też nabyć bilet sezonowy za 259,90 złotych.

Parki rozrywki dla dzieci w Małopolsce: Rabkoland – raj dla dzieci z ponad 40 atrakcjami

W okolicy Krakowa, atrakcje dla dzieci to również Rabkoland. Położony w Kotlinie Rabczańskiej park rozrywki to idealna atrakcja dla dzieci, które mają niespożyte pokłady energii. Rabkoland wyróżniają rodzinna atmosfera i klimat familijnej zabawy. W parku skorzystać można z atrakcji takich jak na przykład Cyrk Luna pełen magii, Dom Klauna Mareczka, Krzywe Lustra, Latający Autobus, Machinarium. W wesołym miasteczku zobaczyć można Wioskę Wikingów, Dolinę Trzmiela, idealną dla najmłodszych czy Klub Gąsienicy, który zaprasza do zabawy. Bilety w standardowej cenie kosztują 79-89 złotych (w zależności od wzrostu osoby, dla której kupiono bilet).
dzieci w Rabkolandzie jadący kolejką

Inwałd Park: gigantyczna zabawa w Parku Miniatur – najlepsze atrakcje dla dzieci w okolicach Krakowa

Gdzie na weekend z dzieckiem można się wybrać, żeby zobaczyć świat w pigułce? Świetnym rozwiązaniem jest Park Miniatur – Małopolska nie ustępuje tu słynnej atrakcji w Rimini. Park ten jest częścią większego kompleksu obejmującego również Dinolandię czy Baśniową Warownię. W Parku Miniatur znaleźć można 65 budowli z całego świata, na przykład Big Ben czy wieżę Eiffla. Większość miniatur ma skalę 1:25, ale są też atrakcje takie jak Plac św. Marka w Wenecji, który wykonano w skali 1:10. Na terenie parku zobaczyć można budowle z Polski i całego świata, którym przyjrzą się z chęcią także najmłodsi. Bilet ulgowy kosztuje 69,90, normalny – 79,90 złotych.

Odwiedzając park rozrywki dla dzieci w Małopolskiem warto mieć bazę noclegową, w której komfortowo wypoczniemy, taką jak na przykład Molo Resort. Hotel ma wysoki standard i jest malowniczo położony, można więc w nim zaplanować nawet dłuższy pobyt połączony z wypadami do parków rozrywki.

CZAS DLA BLISKICH

Resort MOLO, to idealne miejsce na spędzenie chwili z najważniejszymi ludźmi w Waszym życiu. Przestronny hotel, elegancka restauracja, nowoczesny klub oraz wiele atrakcji uprzyjemnią momenty z tymi, na których najbardziej Wam zależy.

CZAS DLA BIZNESU

W Resorcie MOLO znajdziecie trzy nowoczesne i wielofunkcyjne sale z przeznaczeniem na konferencje i szkolenia. A po wytężonej pracy zapraszamy do sali bankietowej, gdzie zorganizujemy dla Was kolacje biznesowe, bale czy imprezy integracyjne.

CZAS NA ŚWIĘTOWANIE

Zaszczytem będzie dla nas towarzyszenie Wam podczas tych najbardziej wyjątkowych chwil: chrzcin, komunii, rocznic. Zajmiemy się organizacją Waszych imprez, tak abyście mogli zrelaksować się w gronie rodziny i najbliższych. Zadbamy o wszystkie szczegóły!

„Rozbudowa oferty turystyczno-rekreacyjnej kompleksu MOLO w Osieku poprzez zakup nowego wyposażenia strefy Wellness&SPA, stworzenie zespołu atrakcji na świeżym powietrzu (mini plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia dmuchana, siłownia terenowa) oraz wdrożenie systemu teleinformatycznego służącego do obsługi gości i poprawy funkcjonowania kompleksu.”