fb

Beztroskie wakacje na łonie natury – co zabrać ze sobą na kemping? Checklista

Pierwszy raz wybierasz się z rodziną na kemping? A może tak dawno spałaś lub spałeś pod namiotem, że nie wiesz, jakie nowe gadżety na kemping mogą ułatwić Ci wakacje na łonie natury? Niezależnie od tego, czy będziesz spać w kamperze, czy pod namiotem, warto abyś zadbała lub zadbał o odpowiednie wyposażenie. Nasza checklista przyda się też tym, którzy zdecydują się na wakacje w otoczeniu przyrody, a nocleg zarezerwują w dobrze wyposażonym domku holenderskim. Co zabrać ze sobą na kemping?

co zabrać na kemping, aby czuć się komfortowo cały wyjazd

Niezbędne wyposażenie – co zabrać na kemping, aby czuć się komfortowo cały wyjazd?

Jednym z najważniejszych kroków w trakcie przygotowywania się do wakacji na łonie natury jest świadomy wybór miejsca nocleguWiedza na temat tego, na jakie udogodnienia możesz liczyć na miejscu wypoczynku, ułatwi Ci spakowanie walizek.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie na kemping z dziećmi czy grupą znajomych, odpowiedź może być tylko jedna – na camping Osiek. Dla swojej rodziny możesz wybrać jeden z 4 bogato wyposażonych domków holenderskich z dostępem do mediów albo zatrzymać się na jednej z 60 parceli, które przygotowaliśmy dla miłośników wakacji na kempingu. Jeśli wybierzesz parcelę, koniecznie zabierz namiot, karimaty i śpiwory. Dla komfortu posłania dobrze jest też postawić też na dmuchane materace.

Możesz przyjechać kamperem lub samochodem, a nawet spać pod namiotem. Parcele podłączyliśmy do prądu i wody, a część z nich – do kanalizacji. Wszyscy mieszkańcy kempingu mogą korzystać też z zaplecza sanitarnego, w którym poza toaletami i prysznicami do dyspozycji mają zaplecze kuchenne z lodówkami oraz pralnię i prasowalnię. Wypoczywając na kempingu MOLO w Osieku, nie musisz bać się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. W ogrodzonym ośrodku, który jest strzeżony przez całą dobę, możesz spać spokojnie.

O czym pamiętać, aby uniknąć niespodzianek – co zabrać ze sobą na kemping pod namiot?

Im lepiej przygotujesz się do wakacji na łonie natury, tym łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedź na pytanie o to, co jest potrzebne na kemping. Bez wątpienia pod uwagę musisz wziąć sposób, w jaki będziesz spędzać czas w Osieku. Możesz skorzystać z licznych dodatkowo płatnych atrakcji, takich jak strefa wellness w hotelu, basen zewnętrzny, kort tenisowy czy wypożyczalnia rowerów i sprzętu pływającego.

Jeśli chcesz potraktować kemping MOLO jak punkt wypadowy do poznawania Małopolski, trudno byłoby Ci trafić lepiej. Nasz ośrodek dzieli zaledwie 70 km od Krakowa i 75 km od Wieliczki. Znacznie bliżej położony jest Oświęcim (14 km), Energylandia w Zatorze (15 km) i Wadowice (20 km). Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w najbliższej okolicy? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jakie są najpiękniejsze miejsca w Małopolsce. A może marzysz o dalszej wyprawie? W takim razie zachęcamy Cię do lektury wpisu, dzięki któremu odkryjesz fajne miejsca w Małopolsce na weekend.

Kiedy wiesz już, co chcesz zobaczyć, pamiętaj, aby:

  • Zarezerwować bilety tam, gdzie to koniecznie. Wiele zabytków, zwłaszcza tych najpopularniejszych, wymaga zakupu biletów (lub choćby ich rezerwacji) z wyprzedzeniem. Jeśli chcesz np. w Krakowie zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu albo Rynek Podziemny, koniecznie wcześniej wyposaż się w bilety.
  • Zadbać o odpowiednie ubranie i buty. Jeśli chcesz zobaczyć np. Maczugę Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym, włóż buty trekkingowe lub górskie – tak będzie bezpieczniej. Podziemia krakowskiego rynku albo Kopalnię Soli w Wieliczce podziwiaj w ubraniu na cebulkę, aby poczucie chłodu Cię nie rozpraszało.

Kulinarne wyzwania na łonie natury – co zabrać na kemping do jedzenia?

Tuż obok kempingu zlokalizowany jest Hotel MOLO Osiek. W jego pięknym wnętrzu znajduje się restauracja na molo serwująca dania z różnych stron świata. Jeśli chcesz razem z rodziną odpocząć od grillowania albo jedzenia „na trasie” zwiedzania, zapraszamy na posiłek, który możecie zjeść na molo lub tarasie przy szumie łagodnych fal sunących po zalewie. Za to najmłodsi będą na pewno zachwyceni menu naszej pizzerii. Weź to pod uwagę, kiedy będziesz myśleć o tym, co zabrać na kemping do jedzenia.

Zastanawiasz się jeszcze, co wziąć na kemping, aby łatwo i szybko zaspokoić głód? W Molo Resort Osiek możesz korzystać z zaplecza kuchennego, a jedzenie przechowywać w lodówce. Jeśli marzysz o grillowaniu w wakacje, przygotuj warzywne szaszłyki i ciesz się smakiem mięsa z rusztu. Stali bywalcy kempingów znają też inny sposób na posiłki na łonie natury. Swój bagaż uzupełniają oni zazwyczaj o:

  • Suche chrupkie pieczywo i wafle ryżowe, które traktują jak fundament do kanapek na słono i słodko.
  • Jedzenie w puszkach i słoikach. Konserwy mięsne i rybne, owoce w zalewie, a nawet takie wakacyjne specjały, jak fasolka po bretońsku ze słoika, to ważny element prowiantu na każdy kemping. Przed wyjazdem możesz zawekować potrawy ugotowane w domu.
  • Żywność typu instant, na przykład zupy czy drugie danie, takie jak purée. Sprawdzą się też kasza kuskus oraz kisiele, budynie i kaszki do zalania w kubkach.
  • Twarde owoce i warzywa, na przykład jabłka czy marchew do pochrupania. Dodadzą świeżości Twojemu codziennemu menu, a na pewno są trwalsze niż śliwki, maliny i pomidory.
  • Woda i słodkie przekąski. Ta pierwsza to absolutny must-have, z kolei przekąski pozwolą Ci szybko uzupełnić niedobory energii. Sprawdzą się batony energetyczne, a także orzechy i suszone owoce, takie jak morele, żurawina czy rodzynki.

Wypad całą rodziną – co zabrać na kemping z dziećmi, aby wszyscy byli zadowoleni?

Określenie polskie Hawaje nie wzięło się znikąd! Nasz ośrodek to wyjątkowy kemping z basenem w Polsce, który nie tylko dzieciom, lecz także gościom w każdym wieku oferuje moc wyjątkowych atrakcji. Na maluchy czeka brodzik o głębokości 40 cm, a na starsze dzieci – basen z 70-metrową zjeżdżalnią. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy też dwa zewnętrzne place zabaw z nawierzchnią pokrytą piaskiem – jeden obok basenu, a drugi na terenie kempingu. Nastolatkowie też nie mogą narzekać u nas na nudę. Czekają na nich kort tenisowy, kręgielnia, bumper balls i mnóstwo innych atrakcji.

W takim razie co zabrać na kemping z dziećmi? Przede wszystkim dobry humor i wygodne ubrania. Oba elementy są najważniejszymi składowymi udanej zabawy najmłodszych turystów, która ma ogromny wpływ na atmosferę wakacji na łonie natury. Kostium kąpielowy i akcesoria do kąpieli, takie jak zabawki do wody czy dmuchane koło do pływania, sprawdzą się w basenie, z kolei zabawki do piasku, nakrycie głowy i wygodne bawełniane ubranka, które nie krępują ruchów, są jak znalazł na plac zabaw.

W Polsce latem pogoda lubi płatać figle, dlatego zadbaj o to, aby Twoje dziecko nie nudziło się w czasie deszczu. Wiesz najlepiej, co sprawi mu radość. Możesz też wzbogacić bagaż w miłą niespodziankę. Wiele miłośników spania pod namiotem lub w kamperze w odpowiedzi na pytanie o to, co zabrać na kemping dla dzieci do zabawy, wskazuje między innymi:

  • Książki z zadaniami. Łamigłówki, kolorowanki, labirynty – smyki wprost je uwielbiają.
  • Gry planszowe i ogrodowe. Szachy, domino, memory czy bule, badminton lub piłka sprawdzą się znakomicie.
  • Książki dostosowane do wieku pociechy.

Kemping nad wodą – dodatkowe akcesoria, które przydadzą Ci się w wilgotnych warunkach

Miłośnicy biwakowania doskonale wiedzą, co zabrać na kemping pod namiot, aby uchronić bagaż przed wilgocią. Szczególnie ważne są wszelkie papierowe przedmioty, takie jak przewodniki czy dokumenty. Chronić przed działaniem wody należy także zapałki czy węgiel i podpałkę do grilla. Jeśli pogoda nie będzie rozpieszczać Was w trakcie urlopu, na wagę złota mogą okazać się:

  • Woreczki strunowe, na przykład popularne woreczki na żywność. Są idealne i na książki, i na sucharki czy chrupkie pieczywo. Warto włożyć do nich również suszone owoce, które w kontakcie z wilgocią nie tylko tracą smak, lecz także szybciej się psują.
  • Plastikowe pojemniki. Niektóre patenty mogą Cię naprawdę zaskoczyć. Na przykład niewielkie pojemniki po popularnych miętowych drażetkach mogą służyć do przechowywania zapałek.
  • Pochłaniacz wilgoci ze specjalnymi kapsułkami absorbującymi wilgoć. To tani i skuteczny gadżet, który sprawi, że wnętrze namiotu będzie suche.

Warto pamiętać też o najprostszym rozwiązaniu, które uchroni namiot przed zawilgoceniem. Po prostu systematycznie go wietrz.

Bądź przygotowany na wszystko i rozważ różne scenariusze – co powinna zawierać apteczka na kempingu?

Apteczka na kempingu niewiele różni się od tej, którą możesz zabrać na każdy wyjazd. Apteczka pod namiot czy do kampera powinna zawierać:

  • Środki odstraszające owady i kleszcze, a także zestaw do usuwania kleszczy. Przyda się też preparat łagodzący na ugryzienia i użądlenia.
  • Materiały opatrunkowe i środki do dezynfekcji, w tym płyn myjący i odkażający do rąk.
  • Środki przeciwbólowe i rozkurczowe.
  • Preparaty na oparzenia słoneczne.
  • Żele na stłuczenia i obrzęki.
  • Leki i/lub suplementy przyjmowane na co dzień.
kampery porozstawiane pod drzewami

Checklista – co będzie Ci potrzebne na kempingu? Nie zapomnij o niczym

Podsumowując, w bagażu na kemping nad jeziorem powinny znaleźć się:

  • Dobrze wyposażona apteczka.
  • Kosmetyki i akcesoria kosmetyczne, takie jak grzebień, który w razie potrzeby ułatwi odnalezienie kleszcza.
  • Jedzenie, które z łatwością przygotujesz na miejscu. Dania instant i w słoikach, konserwy, twarde owoce i warzywa, batony energetyczne itd. Niezbędna będzie też woda.
  • Akcesoria zabezpieczające przed wilgocią, takie jak pochłaniacz wilgoci, woreczki strunowe i szczelne plastikowe pojemniki.
  • Akcesoria dla najmłodszych, które sprawdzą się także w czasie brzydkiej pogody.
  • Powerbank i zapas baterii.
  • Latarka (do ręki lub czołowa), lampa kempingowa i lampki solarne, które docenisz po zmroku.
  • Koc piknikowy, stół kempingowy i składane krzesełka wędkarskie.
  • Naczynia, sztućce, czajnik i inne artykuły kuchenne (jeśli nie znajdziesz ich na miejscu wypoczynku).
  • Wygodne ubrania i buty dostosowane do wakacyjnych planów.
  • Ubrania i akcesoria na upał i deszczową pogodę. Kapelusz z szerokim rondem, płaszcz przeciwdeszczowy i parasol sprawdzą się znakomicie.

Jeśli zastanawiasz się, co wziąć na kemping, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Dowiedz się, ile kosztuje kemping w wybranym przez Ciebie terminie i jakie udogodnienia znajdziesz na miejscu (takie jak wyposażenie kuchni czy strefy sanitarnej), a potem zarezerwuj domek lub parcelę na kempingu Molo w Osieku. Udanego wypoczynku!

CZAS DLA BLISKICH

Resort MOLO, to idealne miejsce na spędzenie chwili z najważniejszymi ludźmi w Waszym życiu. Przestronny hotel, elegancka restauracja, nowoczesny klub oraz wiele atrakcji uprzyjemnią momenty z tymi, na których najbardziej Wam zależy.

CZAS DLA BIZNESU

W Resorcie MOLO znajdziecie trzy nowoczesne i wielofunkcyjne sale z przeznaczeniem na konferencje i szkolenia. A po wytężonej pracy zapraszamy do sali bankietowej, gdzie zorganizujemy dla Was kolacje biznesowe, bale czy imprezy integracyjne.

CZAS NA ŚWIĘTOWANIE

Zaszczytem będzie dla nas towarzyszenie Wam podczas tych najbardziej wyjątkowych chwil: chrzcin, komunii, rocznic. Zajmiemy się organizacją Waszych imprez, tak abyście mogli zrelaksować się w gronie rodziny i najbliższych. Zadbamy o wszystkie szczegóły!

„Rozbudowa oferty turystyczno-rekreacyjnej kompleksu MOLO w Osieku poprzez zakup nowego wyposażenia strefy Wellness&SPA, stworzenie zespołu atrakcji na świeżym powietrzu (mini plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia dmuchana, siłownia terenowa) oraz wdrożenie systemu teleinformatycznego służącego do obsługi gości i poprawy funkcjonowania kompleksu.”