fb

Niezapomniana ekspedycja na dwóch kółkach: poznaj najlepsze Małopolskie trasy rowerowe

Jedną z najbardziej urokliwych tras rowerowych w okolicach Zakopanego jest To prowadząca do Doliny Chochołowskiej i z powrotem. Ma ona długość 25 kilometrów, nie występują na niej trudne podjazdy, samą jazdę zamknąć można w około 2 godziny. Start na Krupówkach – można więc zobaczyć główne punkty Zakopanego jadąc, mijamy ulice Skibówki i Krzeptówki. W samej Dolinie zobaczyć można Niżną Bramę Chochołowską i Wyżną Bramę Chochołowską – znane formacje skalne.

Wycieczka rowerowa w Małopolsce

Polskie szlaki rowerowe idealne dla rodzin z dziećmi – długie, płaskie i przyjemne jednodniowe trasy

Dobrym punktem wyjścia do wycieczki rowerowej jest Osiek. Bazą może być Molo Resort, wyjątkowo urokliwie położony hotel, który nadaje się świetnie na pobyt z dziećmi. Z tych okolic wyruszyć można na wycieczkę rowerową, którą zamkniemy w ciągu jednego dnia – po drodze zobaczyć można ruiny Browaru, Przysiółek Włosień, zabytkowy Kościół św. Andrzeja czy kapliczkę Grunwald. Sama trasa jest przyjemna, nie ma przeszkód, aby zabrać ze sobą dzieci i tak spędzić na przykład wolny dzień. Ta trasa rowerowa w Małopolsce jest idealna dla osób, które jeżdżą rekreacyjnie, nie wyczynowo. Po wycieczce zatrzymać się można w hotelu Molo, gdzie czeka na nas między innymi SPA.

Małopolskie ścieżki rowerowe: VeloCzorsztyn – urokliwe trasy wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Jeśli chodzi o najciekawsze trasy rowerowe w Polsce, nie sposób nie wspomnieć tu o VeloCzorsztyn, trasie prowadzącej wokół Jeziora Czorsztyńskiego, od zamku do zamku. Nie jest ona wcale całkiem płaska przy Niedzicy jest wzniesienie, którego różnica wysokości to 120 metrów. Ten odcinek trasy jest niezwykle widokowy. Warto jednak mieć na uwadze, że jeśli decydujemy się na rodzinny wypad, zdecydowanie lepiej jechać z dziećmi, które już dość pewnie trzymają się na dwóch kółkach. Znacznie lepszą opcją od przyczepek dla maluszków, będą foteliki. Większość trasy przebiega przy jeziorze, jest tam sporo punktów gastronomicznych i widokowych, które pozwalają na odpoczynek.

ElPoprado i VeloNatura: ciekawe trasy rowerowe Małopolski – przygoda między wodą a górami

ElPoprado i jeden z jej odcinków – Velo Natura należą do grupy: ciekawe trasy rowerowe, które warto sprawdzić. Sama trasa nie jest trudna, po drodze zwiedzić możemy kilka malowniczych miejsc – Krynicę Zdrój, Muszynę, Piwniczną czy samo polsko-słowackie pogranicze, gdzie aż roi się od zabytków sakralnych czy historycznych. To idealna trasa dla osób interesujących się folklorem, chcących na przykład spróbować kuchni łemkowskiej. Z jednej strony Poprad, z drugiej – malowniczy Beskid Sądecki. Trasę można rozbić na kilka dni, z noclegami. Punkty noclegowe przy trasie są rozmieszczone w takich odległościach, że bez problemu znajdziemy coś dla siebie, jeśli jednak chcemy w sezonie wysokim zatrzymać się w jednej z miejscowości uzdrowiskowych, warto wcześniej zrobić rezerwację.

Gdzie wybrać się na rower w Polsce? Szlak Orlich Gniazd – wyzwanie pełne legend i przygód

Szlaki rowerowe w Polsce, które warte są zwiedzenia to między innymi Szlak Orlich Gniazd. Na jego trasie zobaczyć możemy na przykład słynny Pałac Raczyńskich, Dworek Krasińskich czy panoramę Jury Krakowsko–Częstochowskiej. Podlesice to miejscowość jurajska na przebiegu trasy, gdzie sporo znajdują się punkty gastronomiczne i noclegowe. Można się tam zatrzymać i odpocząć nieco dłużej. Na Szlaku zobaczymy też malowniczo położone zamki w Bobolicach i Mirowie oraz ruin zamku w Morsku. Jednym z prawdziwych gwoździ programu jest jednak słynny Ogrodzieniec – zamek w Podzamczu. Szlak jest pięknie położony przyrodniczo, po drodze jechać będziemy przez wzgórza zalesione bukami, Dolinę Eliaszówki. Trasa kończy się w Krakowie, może być więc znakomitym pretekstem do zwiedzenia tego królewskiego miasta. Jeśli chodzi o ścieżki rowerowe, Małopolska może się pochwalić dobrze rozbudowaną siecią, w Krakowie możemy się tak poruszać praktycznie po całym mieście.

Podróż do serca górskiej kultury: najciekawsze trasy rowerowe w Polsce – Szlak Wokół Tatr

Gdzie na rowery w Polsce warto się wybrać, jeśli marzą nam się górskie krajobrazy? Świetnym wyborem jest Szlak Wokół Tatr. To trasa, którą warto rozplanować na kilka dni. Nie jest to trasa ekstremalna, nadaje się dla każdej osoby, która lubi długie wyprawy rowerowe, ale jednocześnie – nie jeździ wyczynowo. Polsko-słowackie pogranicze zaprasza, kusi malowniczymi widokami gór. Szlak obejmuje tereny Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza. Po drodze zobaczyć można wiele urokliwych góralskich miejscowości, skosztować lokalnej kuchni, a także zwiedzić liczne zabytki. Ponad 150 kilometrów ścieżek biegnie wśród pól i łąk, w sąsiedztwie pocztówkowych jezior. Warto wiedzieć, że w okolicach szlaku sporo jest wypożyczalni i serwisów rowerowych, infrastruktura dla rowerzystów działa więc bardzo prężnie.

Wycieczka rowerowa w Małopolsce

Wyprawy rowerowe po Polsce – odkryj tajemnice Puszczy Niepołomickiej

Turystyka rowerowa w Polsce wydaje się zaniedbywać nieco okolice Puszczy Niepołomickiej. Szkoda, bo takie wyprawy rowerowe po Polsce również cieszą oko. Płaskie trasy rowerowe asfaltowe lub szutrowe na tym terenie to przyjemne i łatwe odcinki także dla dzieci. Przez Puszczę przechodzą Velo Metropolis, wspomniana już Velo Natura, Velo Raba czy Salina Cracoviensis, jest więc w czym wybierać. Warto wiedzieć, że w Puszczy położony jest Ośrodek Hodowli Żubrów, nie jest on jednak udostępniony do zwiedzania.

Przed wyprawą warto zaopatrzyć się w prowiant, najlepsze mapy rowerowe i odpowiednią odzież – dzięki temu będziemy przygotowani na różne okoliczności.

CZAS DLA BLISKICH

Resort MOLO, to idealne miejsce na spędzenie chwili z najważniejszymi ludźmi w Waszym życiu. Przestronny hotel, elegancka restauracja, nowoczesny klub oraz wiele atrakcji uprzyjemnią momenty z tymi, na których najbardziej Wam zależy.

CZAS DLA BIZNESU

W Resorcie MOLO znajdziecie trzy nowoczesne i wielofunkcyjne sale z przeznaczeniem na konferencje i szkolenia. A po wytężonej pracy zapraszamy do sali bankietowej, gdzie zorganizujemy dla Was kolacje biznesowe, bale czy imprezy integracyjne.

CZAS NA ŚWIĘTOWANIE

Zaszczytem będzie dla nas towarzyszenie Wam podczas tych najbardziej wyjątkowych chwil: chrzcin, komunii, rocznic. Zajmiemy się organizacją Waszych imprez, tak abyście mogli zrelaksować się w gronie rodziny i najbliższych. Zadbamy o wszystkie szczegóły!

„Rozbudowa oferty turystyczno-rekreacyjnej kompleksu MOLO w Osieku poprzez zakup nowego wyposażenia strefy Wellness&SPA, stworzenie zespołu atrakcji na świeżym powietrzu (mini plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia dmuchana, siłownia terenowa) oraz wdrożenie systemu teleinformatycznego służącego do obsługi gości i poprawy funkcjonowania kompleksu.”