fb
Ślub w plenerze z gośćmi

Pomysł na ślub w plenerze: jak zorganizować niezapomnianą ceremonię pod gołym niebem?

Ślub w plenerze ma niezwykły urok i może być naprawdę magicznym wydarzeniem. Jak jednak przygotować taki ślub? Podpowiadamy, co jest najważniejsze podczas organizowania ślubu cywilnego w plenerze i w jaki sposób starać się o zezwolenie na ślub kościelny pod gołym niebem. W poniższym artykule poruszamy także kwestię kosztów takich uroczystości. Sprawdź też, jak udekorować miejsce na ślub w plenerze i co robić, by zadbać o dobrą atmosferę i komfort wszystkich jego uczestników!

Magia chwili i miejsca: ślub w plenerze, czyli romantyczna sceneria na Twoje „Tak”!

Coraz więcej par w Polsce decyduje się na ślub w plenerze. Małżonkowie, którzy zdecydowali się powiedzieć sobie ,,Tak” w otoczeniu natury i w gronie najbliższych im osób, najczęściej są bardzo zadowoleni ze swojego wyboru. Romantyczna sceneria tworzy niesamowitą atmosferę i jest pięknym tłem dla pamiątkowych zdjęć. W dzisiejszych czasach organizacja uroczystości ślubnych na świeżym powietrzu jest już znacznie łatwiejsza niż jeszcze kilka lata temu, więc jeśli wraz ze swoją drugą połówką marzycie o zjawiskowej ceremonii pod gołym niebem, odważcie się podążyć za swoją wizją.

Stół przystrojony do ślubu w plenerze

Małymi kroczkami do wymarzonego dnia: jak zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Chcąc zorganizować ślub cywilny w plenerze, najpierw pomyśl o wyborze odpowiedniego miejsca. Pamiętaj o tym, że do zorganizowania takiego ślubu wymagana jest zgoda kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, do którego administracyjnie przynależy miejsce, które wybrano na ceremonię. Aby taką zgodę otrzymać, należy ustalić datę w urzędzie i złożyć tam wniosek, w którym powinno znaleźć się zapewnienie, że wybrane miejsce jest godne i bezpieczne. Podczas ślubu w plenerze trzeba również zapewnić miejsce urzędnikowi oraz przygotować stolik do podpisania aktu małżeństwa. Koniecznym elementem jest również godło Polski. W zależności od wytycznych danego USC ma być ono umieszczone w miejscu ceremonii bądź znajdować się tylko na insygniach urzędnika.

Ile kosztuje ślub cywilny w plenerze? Przewodnik po budżecie marzeń

Zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje ślub cywilny w plenerze? Taki ślub wiąże się z kosztami, które trzeba ponieść, niezależnie od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Obowiązkowa opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 złote, natomiast dodatkowa opłata za ślub poza urzędem to 1000 złotych. Oprócz opłat urzędowych, trzeba liczyć się także z innymi wydatkami. Wynajem miejsca to jeden z nich – jest on uzależniony od różnych czynników, w tym na przykład od tego, czy wykorzystana zostanie także sala weselna lub namiot eventowy, a także od serwowanych potraw, obsługi barmańskiej i kelnerskiej i nagłośnienia. Oczywiście istotne są też koszty dekoracji miejsca, w którym będzie odbywała się ceremonia i wystroju sali weselnej bądź namiotu eventowego.

Niezwykłe chwile pod gołym niebem, które zapamiętasz na całe życie – jak podejść do organizacji ślubu kościelnego w plenerze?

Uzyskanie zgody na ślub kościelny w plenerze jest nieco bardziej skomplikowane. Zgody na plenerowy ślub kościelny udziela biskup diecezjalny, a wniosek o wydanie takiej decyzji musi być dobrze i przekonująco umotywowany. Jeśli chcecie mieć ślub kościelny i jednocześnie myślicie o zaplanowaniu go pod gołym niebem, udajcie się zatem z wnioskiem do biskupa i podajcie mu ważny powód, dla którego Wasz ślub kościelny ma odbyć się w miejscu innym niż świątynia. Trzeba wziąć pod uwagę to, że na rozpatrzenie takiej prośby czeka się nawet 12 miesięcy.

Warto też wiedzieć, że koszty ślubu kościelnego w plenerze są podobne do kosztów ślubu konkordatowego, a więc wynoszą około 2000 złotych. Za samą kościelną uroczystość płaci się księdzu „co łaska” – trzeba to jednak wcześniej doprecyzować podczas rozmowy. Wśród kosztów znajduje się także opłata za oprawę muzyczną, którą uiszcza się organiście.

Odpowiednia aranżacja całego wydarzenia – jak podkreślić piękno miejsca na ślub w plenerze dekoracjami?

W przypadku ślubu w plenerze najpiękniejsze dekoracje to te, które przygotowała natura, ale oczywiście warto zadbać o dodatkowe wizualne atrakcje. Myślisz o ślubie w plenerze w stylu bohoEfektowne makramy, łapacze snów, dekoracje z z drewna i zwiewne tkaniny doskonale się sprawdzą. Nie zapomnijcie o świecach, które nie tylko podkreślą romantyczny nastrój, ale dodatkowo odstraszą komary oraz inne insekty. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcecie zorganizować ślub w plenerze nad jeziorem. Jeśli chodzi o oświetlenie, to znakomicie sprawdzą się nie tylko świece, lecz także lampiony, podwieszane girlandy świetlne i lampki solarne.

Ślub marzeń w plenerze może być zorganizowany w stylu boho, rustykalnym, minimalistycznym czy na przykład glamour – możliwości jest jednak dużo więcej. Ważne jest, aby cały koncept był przemyślany i korespondował z Waszym gustem.

Dokładnie określ swoje wymagania – idealne miejsce na ślub w plenerze: niezapomniane i romantyczne chwile

Nie ulega wątpliwości, że MOLO Resort to doskonałe miejsce na ślub cywilny w plenerze. Zorganizowanie ślubu w pięknej scenerii pomostu położonego nad malowniczym zalewem w MOLO Resort nie przysporzy Wam trudności, bo pracownicy obiektu wesprą Was swoim doświadczeniem. Co ważne, na terenie obiektu znajduje się elegancka sala bankietowa, w której można zorganizować wesele do 80 gości, zapewnione jest także zaplecze kuchenne wraz z obsługą. W propozycjach menu znajdują dania tradycyjne i wegetariańskie oraz dla osób z alergiami. Można zażyczyć sobie estetycznie udekorowanie sali z dbałością o szczegóły: dekoracje stołów i krzeseł oraz winietki.

Namiot do ślubu w plenerze

Na terenie MOLO Resort znajduje się również restauracja, z której warto skorzystać, jeśli na przykład Państwo Młodzi planują dłuższy pobyt. Trzeba też pomyśleć o tym, by po weselu świeżo upieczeni małżonkowie mogli odpocząć w szczególnie komfortowych warunkach. Oferta dla dwojga obejmuje szereg atrakcji, takich jak na przykład jeden nocleg w komfortowym pokoju 2-osobowym w hotelu MOLO, wejście do groty solnej oraz voucher na śniadanie i obiadokolację. W ramach tej oferty znajduje się także voucher na zabiegi Wellness &Spa.

Klucz do niezapomnianej zabawy: niezbędne elementy dla udanej atmosfery ślubu marzeń

Ślub w plenerze niektórym osobom wydaje się zbyt ryzykowny, ponieważ kaprysy pogody mogą popsuć uroczystość. Wybierając jednak odpowiednie miejsce na uroczystość zaślubin i wesele, nie trzeba obawiać się deszczu. Szare chmury wcale nie muszą nikomu popsuć humoru! Decydując się na ślub plenerowy na terenie MOLO Resort, bądźcie spokojni o dobrą atmosferę i świetną zabawę na weselu. W razie deszczu w trakcie ceremonii można schować się w altance, natomiast samo wesele warto zorganizować w sali bankietowej. Bardzo ważne jest także to, że MOLO Resort zapewnia profesjonalną obsługę całego wydarzenia oraz umożliwia wynajem pokoi hotelowych, aby goście weselni mogli bawić się do białego rana, a później w spokoju położyć się spać.

CZAS DLA BLISKICH

Resort MOLO, to idealne miejsce na spędzenie chwili z najważniejszymi ludźmi w Waszym życiu. Przestronny hotel, elegancka restauracja, nowoczesny klub oraz wiele atrakcji uprzyjemnią momenty z tymi, na których najbardziej Wam zależy.

CZAS DLA BIZNESU

W Resorcie MOLO znajdziecie trzy nowoczesne i wielofunkcyjne sale z przeznaczeniem na konferencje i szkolenia. A po wytężonej pracy zapraszamy do sali bankietowej, gdzie zorganizujemy dla Was kolacje biznesowe, bale czy imprezy integracyjne.

CZAS NA ŚWIĘTOWANIE

Zaszczytem będzie dla nas towarzyszenie Wam podczas tych najbardziej wyjątkowych chwil: chrzcin, komunii, rocznic. Zajmiemy się organizacją Waszych imprez, tak abyście mogli zrelaksować się w gronie rodziny i najbliższych. Zadbamy o wszystkie szczegóły!

„Rozbudowa oferty turystyczno-rekreacyjnej kompleksu MOLO w Osieku poprzez zakup nowego wyposażenia strefy Wellness&SPA, stworzenie zespołu atrakcji na świeżym powietrzu (mini plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnia dmuchana, siłownia terenowa) oraz wdrożenie systemu teleinformatycznego służącego do obsługi gości i poprawy funkcjonowania kompleksu.”